Коломийський медичний коледж ім. І.Франка

адреса: Івано-Франківська обл.
78200 м. Коломия
вул. Івана Франка, 14

тел: +38 (03433) 24450,
тел/факс: +38 (03433) 26947

e-mail: kolmedkol@gmail.com

Історичні віхи

Коломийський медичний коледж ім.Івана Франка засновано в перші повоєнні роки (1947) як школа медичних сестер, яке стало осередком просвіти та фаховою кузнею медичних кадрів середньої ланки охорони здоров’я на Прикарпатті.

1954 року школа медичних сестер реорганізована в медичне училище. Було відкрито два відділення: фельдшерське і акушерське. За досягнення в підготовці кваліфікованих фахівців і з нагоди 100-річчя від дня народження Каменяра в 1956 році коледжу (на той час ще училище) присвоєно ім’я Івана Франка.

1972 року до медичного училища приєдналось фармацевтичне училище.

В липні 2005 р. рішенням обласної ради Коломийське медичне училище перейменовано на Коломийський медичний коледж ім.І.Франка.

За час свого існування Коломийський медичний коледж ім.Івана Франка випустив понад 12 тисяч медичних сестер, фельдшерів, акушерів і фармацевтів. Сьогодні державний медичний заклад освіти готує спеціалістів за чотирма спеціальностями:
- лікувальна справа (фельдшер)
- сестринська справа (медсестра)
- акушерська справа (акушерка)
- фармація (фармацевт).

Невід’ємною частиною підготовки майбутніх фахівців є вдосконалення практичного навчання студентів. На базі Коломийської центральної лікарні, пологового об’єднання, інфекційної лікарні, шкірно-венерологічного диспансеру облаштовано 16 навчальних кімнат. Значну допомогу в організації та проведенні практичних занять нам надають головні лікарі базових лікарень області. Плідно працюють предметні і клінічні гуртки, низка науково-пошукових товариств та гуртки художньої самодіяльності.

Серед випускників коледжу відомі люди: професор Івано-Франківської медичної академії Іван Мазепа, доктор біологічних наук Зіновій Скрипник, професор Львівського медуніверситету Михайло Негрич, заслужений лікар України Надія Сельська, доцент Мінського медінституту Микола Бовтюк, викладач Московського університету Дружби народів, кандидат медичних наук Василь Дем’янюк, полковник медичної служби військово-медичної академії Ярослав Радиш, голова Асоціації лікарів-гомеопатів Ізраїлю Роман Бучименський.

Частина випускників коледжу здобула вищу освіту й повернулася викладачами до своєї alma-mater.

Серед них: М.Соколовська, І.Яворський, М.Федик, М.Перцович, А.Шукайлик, О.Жолобайлюк, І.Тимофійчук, І.Харащук, Б.Мартинюк, М.Мицкан, С.Царук Г.Яремчук, О.Гриник, Н.Тацюк, Я.Кукіль, У.Кукіль, О.Прокопів, І.Гурник.

Викладацький склад нашого навчального закладу володіє глибокими. знаннями, високою професійною майстерністю. В коледжі працює 8 викладачі-методистів, 37 викладачів які мають вищу педагогічну категорію, 16 викладачів першої категорії, 15 викладачів другої категорії та 28 спеціалістів. Три викладачі–пошуковці працюють над кандидатськими дисертаціями:

Кожен намагається використовувати нові форми й методи роботи зі студентами, сприяти розвитку індивідуальних можливостей підростаючого покоління. Якісно новими формами організації навчального процесу в училищі є різноманітні лекції, семінари, диспути, конкурси.

З 1980 року на протязі 31 року колектив Коломийського медичного коледжу очолював І.Д.Федик – лікар, педагог, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, прогресивний, досвідчений керівник, що завжди підтримує ініціативу і творчу думку. За вагомий внесок у розвиток педагогічної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність 30 травня 2004 року І.Д.Федик нагороджений Грамотою Верховної Ради України "За заслуги перед Українським народом". З жовтня 2011 року обов'язки директора коледжу виконує Васкул В.П. - лікар, викладач вищої категорії, який на протязі 20 років здобував у колективі свій педагогічний досвід.

За високий рівень освітньо-професійної діяльності у підготовці молодших фахівців для галузі охорони здоров’я Коломийський медичний коледж імені І.Франка нагороджено Дипломом загальнонаціонального конкурсу "Вища проба". Такого рівня навчальний заклад досягає завдяки чіткій роботі підрозділів, які очолюють висококваліфіковані спеціалісти: заступник директора з навчальної роботи О.І.Жолобайлюк, заступник директора з виховної роботи Р.В.Куничич, заступник директора з практичного навчання І.М.Яворський, завідувач фельдшерсько-акушерським відділенням Т.В.Григорчук, завідувач медсестринсько-фармацевтичним відділенням М.П.Мицкан та методист коледжу С.В.Васильчук.

Важливою віхою діяльності училища була тісна співпраця з науковцями України, Білорусі, Росії з питань нетрадиційної медицини. В 1992 році в училищі організовано діагностично-лікувальний центр "Інфатеп", який займався науково-дослідницькою діяльністю для впровадження в практичну медицину нетрадиційних методів діагностики і переріс у Київський науково-дослідний інститут негентропійної медицини. Директором інституту стала Р.М.Кобилянська, яка була завідувачкою фельдшерсько-фармацевтичного відділу медичного коледжу.

Коледж живе активним громадським життям, 1994 році створено студентське товариство "Молода Просвіта", в 1997 році – літературна студія "Дивосвіт поезії".

До 140-річчя від дня народження Івана Франка було створено кімнату-музей "Франкова Коломия".

Цікавим є той факт, що медичний коледж понад чотири десятиліття розміщувався в ратуші, де і 1880 року Іван Франко перебував під арештом. В 1990 році заклад перейшов до приміщення колишнього повітового суду, де несправедливо ув’язнили молодого поета.

Досягнувши 150-річного ювілею Івана Франка, громадськість міста і, особливо, викладацький та студентський колективи медичного коледжу, по-новому переживають його ідеї і поривання, переконання і сумніви, любов і розчарування, втіхи, радість і страждання...

Проникаючи в глибину філософської думки, переконуємося і інтелектуальності української нації, в душевності українського народу, в незборимості жадоби до волі, до поступу. До розквіту своєї Батьківщини.

На підтвердження висловленого зроблено конкретні прояви вдячності генію України:

– вшановано людину-франкознавця Івана Білинкевича, встановленням за кошти навчального закладу меморіальної дошки в м. Коломиї на будинку, де він проживав останні десятки років.

– видано "Франкознавчий словник" за матеріалами І.Білинкевича, в який увійшли спогади про І.Франка, зібрані автором від людей з якими спілкувався поет та Прикарпатті і серед горян.

- на приміщенні медичного коледжу, де колись розташовувався повітовий суд встановлено за кошти навчального закладу меморіальний комплекс з постаттю Франка та двома меморіальними дошками із історичною довідкою про перебування його в Коломиї та його поезією про Україну.

Але основним завданням навчального закладу є підготовка медичних фахівців, які здатні творчо мислити, завжди відгукнутися на людський біль, перебувати в наукових пошуках, зробити свій внесок у розбудову молодої Української держави.