Коломийський медичний коледж ім. І.Франка

адреса: Івано-Франківська обл.
78200 м. Коломия
вул. Івана Франка, 14

тел: +38 (03433) 24450,
тел/факс: +38 (03433) 26947

e-mail: kolmedkol@gmail.com

Академічна доброчесність

перенаправлення на новий сайт

ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ


Досвідом управління процесом дотримання академічної доброчесності в закладах фахової передвищої освіти поділився директор Коломийського медичного фахового коледжу ім. І. Франка Васкул Василь Петрович на Раді директорів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області, яка відбулася 11.05.2021 року.


У першу чергу ознайомив з нормативно-правовим забезпеченням принципів академічної доброчесності. Оскільки, Закони України «Про освіту» та «Про фахову передвищу освіту» визначають етичні принципи та правила провадження освітньої та наукової діяльності і є обов’язковими для всіх учасників такої діяльності та мають на меті забезпечувати довіру до результатів навчання, творчості, науково-дослідної роботи.


Назвав основні види академічної доброчесності, зокрема зупинився на принципі необ’єктивного оцінювання, тобто свідомого завищення чи заниження оцінки результатів навчання здобувачів фахової передвищої освіти, їхніх творчих здобутків, а також компетентностей педагогічних працівників під час їх атестації або сертифікації. Окреслив основні аспекти відповідальності за порушення академічної заборгованості педагогічних працівників.


Васкул В.П. вважає важливим і набуття студентами компетентностей з академічної доброчесності, для цього в Коломийському медичному фаховому коледжі ім. І. Франка виготовлені інформаційні бюлетні, а також проведено опитування серед студентів і маємо результати цього опитування.


Розповів про роботу з викладацьким колективом коледжу про дотримання принципів академічної доброчесності, зокрема актуальними є інформаційні бюлетні «Як підтримати чесність дистанційного навчання», «Як протидіяти неправдивому авторству», «Як запобігти аутсорсингу завдань».


Доповідач наголосив, що впровадження академічної доброчесності сприятиме підвищенню якості і конкурентноспроможності українських вищих навчальних закладів та допоможе їм стати повноцінними учасниками глобальних освітніх процесів.Інформаціні бюлетені AcademIQ


Пропонуємо вашій увазі серію інформаційних бюлетенів “Академічна доброчесність Infobulletin”, де ви зможете почернути практичні поради щодо забезпечення доброчесного навчання.
Якщо у вас часто виникали запитання про різні аспекти академічної доброчесності, не були певними щодо термінології, визначень, практик, намагаєтесь вберегтись від плагіату чи інших, інколи випадкових та несвідомих порушень, у нас для вас хороші новини. Ми періодично намагатимемось дати відповідь на найчастіші запитання щодо доброчесності у навчанні чи науковій діяльності. Infobulletin – це підбірка матеріалів для детального ознайомлення з різними аспектами забезпечення академічної доброчесності.
Серія Infobulletin підготована консультантом Проекту SAIUP Євгеном Ніколаєвим.
Наша презентація

Презентація


Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!